Alumni

In Memoriam

1930s

  • Noel J. Dyer ’36, JD ’39
  • Hugh J. Miles ’39
  • Margaret O’Brien ’39

1940s

  • Richard G. Fazakerley ’43
  • George E. McDonald ’43, JD ’49
  • Mary Elizabeth Sutherland ’44
  • Norma Bardsley ’45
  • Theodore Harris ’46
  • John Kennedy ’46
  • Vera L. Hannon ’47
  • Robert E. Kinney ’47
  • Jerry F. Jones ’48
  • Armand J. Clavere ’49
  • Raymond C. Crawford ’49
  • Joseph J. Hurley ’49
  • F. Walter Johnson ’49
  • Bernard M. Krieg Sr. ’49
  • Margaret C. Power ’49
  • Charles H. Roach ’49
  • David J. Spowart ’49

1950s

  • E. Joan Bear ’50
  • John P. Murphy ’50
  • George A. Garibaldi ’51, MA ’64
  • Frank C. Heggli ’51
  • Harley E. Sullivan ’51
  • Annette Warren ’51
  • Carroll A. Wright ’51
  • Roy Giorgi ’52
  • William M. Herbert ’52
  • John R. Isnard ’52
  • Richard J. Jensen ’53
  • Daniel J. Moriarty ’53
  • F. Keith Varni ’53
  • Lilian Kimble ’54
  • Harold H. Sachs ’54
  • Felice Sauers ’54, MA ’65, EdD ’82
  • J. Carter Witt Jr. ’54
  • Katherine M. Griffin ’55
  • Laura J. Pate ’55
  • Margaret Rouse ’55
  • James T. Breslin ’56
  • Alvin G. Buchignani ’56, JD ’60
  • Roberta Enright ’56
  • Daniel G. Powers ’56
  • Jeremy T. Harrison ’57, JD ’60
  • Mary Burns ’58
  • Donald B. Halog ’58
  • Ellen Radday ’58
  • Dennis C. Hurley ’59

1960s

  • Edmond P. Browne ’60
  • Joan E. Gallagher ’60
  • Stephen Gallagher ’60
  • Walter P. Harrington ’60
  • Warren J. Hinckle ’60
  • Russell R. Miller ’60
  • Sr. Ann D. Plourde ’60
  • Carolyn Z. Giannini ’61
  • Adolphus Thomas ’61, MA ’76
  • Robert L. Abegg ’62, MA ’64
  • Stanley R. Atkinson ’63
  • Herbert A. Maricle ’63
  • Maureen P. McKibban ’63, MA ’80
  • Hideko Endo ’64
  • Thomas E. Malloy Sr. ’64
  • Charles R. Tunley ’64
  • Harry J. Quinn ’65
  • Lorraine M. Rogers ’65
  • Robert M. Willard ’65
  • Willa D. Arntz ’66
  • Don M. Covello ’66
  • Frances Maser ’66
  • Sherman E. Anderson ’67, MA ’71
  • John H. Garzoli ’67
  • Eugene A. O’Rourke ’67
  • Edward R. Brenner ’68
  • David M. Goldstein ’68
  • Michael R. Griffin ’68

1970s

  • Margaret P. Robles ’70
  • William J. Schmitt ’70
  • Maureen A. Tilley ’70
  • G. Kathleen Wallace ’70
  • Karen R. Hedrick ’71
  • Christie D. Young ’71
  • Catherine B. Eareckson-MacNally ’72
  • James P. Giovannoni ’72
  • Vladimir Sobichevsky ’72, MA ’82
  • Robert C. Kendrick ’73
  • James R. Nelson ’73
  • Anne M. Renckens ’74
  • Deborah G. Woodall ’74
  • Jean S. Johnston ’75
  • Arvilla Gaines ’76
  • Victoria Jeung ’76
  • Michael M. Keating ’76
  • Lucinda J. McBurney ’76
  • Karen K. Colby ’77
  • Tiffany Gin ’77
  • Robert F. Lutes ’77
  • Richard Min ’77
  • Adriana Simmons ’77
  • Robert P. Spiering ’77
  • John H. Vuletich ’77
  • Helen M. Bartholomew ’78
  • Sr. Gemma Fisher ’78
  • James L. Imerzel Jr. ’78
  • Philip Mac Bain ’78
  • Michael L. Sullens ’78
  • Richard K. Yamada ’78
  • James W. Book ’79
  • Marjorie F. Lishman ’79
  • Terence L. Loughlin ’79
  • Earl B. Ward Jr. ’79

1980s

  • Warren Fischer ’80
  • Karen C. Kis ’80
  • Marilyn M. Lorenzen ’80
  • Dee D. Roshong ’80
  • Rose R. Sauer ’80
  • Sylvia B. Stella MA ’80
  • Charles H. Beck ’81
  • Nancy T. Brady ’81
  • David K. Costello ’81
  • Gloria M. Garcia ’81
  • G. David Kirk ’81
  • Elizabeth D. Elkin ’83
  • Robert K. Hines ’83
  • Amelia C. Urbeck ’83
  • Elizabeth S. Fox ’84
  • Charles W. Ashford ’85
  • Lonnie Long ’85
  • Patricia L. Messer ’85
  • Donald N. Nash ’85
  • David Neubacher ’85
  • Beatrice C. Schwab ’85
  • Ben A. Benson ’86
  • Rosa M. Moran ’86
  • Ann M. Press ’86
  • Nedra R. Kirkpatrick ’88
  • Linda A. McCay ’88
  • Larry W. Payton ’88
  • Sandra E. Gorter ’89
  • Cynthia M. Spann Nattrass ’89
  • William F. Wimberly ’89

1990s

  • Gloria M. Andres ’90
  • Janet Laufman Farmer ’90
  • Carol A. August ’91, MA ’99
  • Karen L. Sulenski ’91
  • J. Wisecaver ’91
  • Valkyrie K. Choy ’93
  • Martha L. McClintock ’94
  • Fred C. Klingbeil ’95
  • Taggart T. Leonard ’95
  • Pamela J. Tweedy ’95
  • Jimmie W. Mccoy ’96
  • Lucille J. Pendola ’96
  • Joanne L. Jeffords ’98
  • Ellen I. Lacayo ’99
  • Charles Lynch ’99

2000s

  • Barry P. Martin ’12
  • Eduardo M. Venzor ’12
  • Spencer M. Baker ’13
  • Sherri Norris ’13

Keep Reading