SBA members

2013 -2014 SBA Council Executive Board

Class Representatives

Other SBA Council Members

First Name Last Name Position
Reid Miller ABA Lt. Representative
Patrick Tuck ABA Primary Representative
Elisha Yang Administrative & Volunteer Coordinator
Sean Makarin Alumni Relations Coordinator
Thomas McCarrick Alumni Relations Coordinator
Gabriel Lau Co-Chair, Career and Professional Development Committee
Nora Breslin Co-Chair, Community Service Committee
Nicki  Griffin Co-Chair, Community Service Committee
Ronita Bahri Co-Chair, Diversity Committee
Jennifer Sta. Ana Co-Chair, Diversity Committee
Amy Rothman      Co-Chair, Diversity Committee
Veronica Francis Co-Chair, Faculty Engagement Committee
Christopher Batiste-Boykin Co-Chair, Faculty Engagement Committee
Shaun  Greer Co-Chair, Graduation Committee
Thomas Quigley Co-Chair, Graduation Committee
Hannah Lynch Co-Chair, Part-Time & LLM Committee
Alexandra Sandoval Co-Chair, Part-Time & LLM Committee
Nick      Ruiz Student Services Coordinator
Alaina Piland Student Service Coordinator
Carlos      Isidro Co-Chair, Students with Disabilities Committee
Jenny      Wilkie Co-Chair, Students with Disabilities Committee
Joshua Goetz Co-Chair, Students with Disabilities Committee
Lizette Perez Graduate Student Senate Representative
Tiffany Lam Intellectual Community Fund Coordinator
Jackie      Sheeley Liason, JD/MBA Program
Stephanie   Vo Liason, JD/MBA Program
Max Hyatt Liason, JD/MBA Program
Michael  Hewitt Member, Budget Committee
Britt Mark Member, Budget Committee
Jack  Ferguson Member, Communications Committee
Ray  Popal Member, Communications Committee
Esther Wilch Member, Communications Committee
Zac Hlavaty     Member, Employment Opportunities Committee
Lahdan Rhamati Member, Employment Opportunities Committee
Jonathan  Pattegay Member, Employment Opportunities Committee
Ashley      Oddo Orientation & First-Year Coordinator
Holly Pearson SBA Speaker Series Coordinator
Yuki Cruise SBA Speaker Series Coordinator
Patrick Grochmal Student Organizations Coordinator
Denisse Godoy Student Organizations Coordinator
Sheila         Ozomaro Student Representative, Academic Standards Committee
Francine  Bendat Student Representative, Academic Standards Committee
Lauren Pietsch Student Representative, Admissions Committee
Matt  McDonald Student Representative, Admissions Committee
Brittany Stevens Student Representative, Educational Programs Committee
Alex Bukac Student Representative, Educational Programs Committee
Andrew Keligian Student Representative, Faculty Appointments Committee
Daniel Rodriguez Student Representative, Faculty Appointments Committee
Rahman Popal Student Representative, International Programs Committee
Claudia Garcia Student Representative, International Programs Committee
Shauna Madison Student Representative, Social Justice/LRAP Committee
Tenette Smith Student Representative, Social Justice/LRAP Committee
Joseph Gruber Student Representative, U.S. News/Marketing Task Force
Maria    Houghton Student Representative, U.S. News/Marketing Task Force
Luis Gonzalez Vice-Chair, Social Committee
Brittany Benavides Vice-Chair, Social Committee
Wyatt Robarts Wellness & Athletic Activities Coordinator
Christine MacDonald Wellness & Athletic Activities Coordinator