In Memoriam

inmemoriam

1930s

Ruth Cahill ’38 (LMA)
James E. Hannan ’38
Palacio Mat ’38  

 

1940s

Irwin A. Bafigo ’43
Mario H. Barsotti ’45
Kenneth Bertken ’48
Nathaniel O. Bradley ’47
John Contos ’48
Joan K. Coyne ’40 (LMA)
Francis I. Donohoe ’47
Charles M. Dougherty ’41
Lorraine Dougherty ’41 (LMA)
William F. Heggli ’44
Virginia Hemelt ’44 (LMA)
Rose Ann Henry ’49 (LMA)
John J. Ignoffo ’41
Hiroshi W. Kasuga ’41
John H. Kockos ’47
Mateo Lettunich ’40
Mary Rose MacKerrow ’48 (LMA)
Virginia McMonagle ’45 (LMA)
William G. Moore ’43
Bernadette B. Oliva ’47 (LMA)
Robert D. Riedy ’48
Antoinette Robison ’44 (LMA)
Marisa Russo ’47 (LMA)
Louis W. Segale ’44
M Therese Seubert ’44
Betty Shaffer ’48 (LMA)
Teresa Strecker ’49 (LMA)
Harold F. Sullivan ’49
Ramona Thille ’48 (LMA)
Helen Treinen ’48 (LMA)  

 

1950s

Duane W.Anderson ’53
Clifford B. Bachand ’51
Rod J. Bambach ’50
Carmel Barella ’59 (LMA)
Donald A. Barnett ’58
Salvatore F. Basilico ’56
William E. Beaton ’50
Paul L. Carney ’50
Eve Devincenzi-Erickson ’51 (LMA)
Josephine DiMartino ’58
Donald G. Dresel ’59
Bernard E. Esser ’53
Walter J. Falconer ’52
William P. Firpo ’51
John C. Jacobs ’52
John P. Kavanaugh ’59
Bertram F. Kenny ’57
Volney D. Lang ’59
John A. Lazar ’55
Kathryn Lundy ’55 (LMA)
Francis J. Maher ’51
Jack R. McCann ’56
Daniel J. McBrady ’55
John L. McNulty ’55
William L. Newman ’51
Bernard D. Newsom ’54
Josephine O’Dea ’56 (LMA)
Carl J. Olsen ’50
Ernest M. Ornellas ’57
Rudy Ragan ’51
Donald J. Rickard ’52
Edward M. Riordan ’56
Edward C. Roualdes ’54
Charles L. Russell ’59
Valentino G. Sabuco ’51
Ernest A. Salomone ’59
Shirley Thomas ’57 (LMA)
Frank D. Troxel ’58
Yayoi Tsukahara ’53 (LMA)
Joanne Tumminia ’57 (LMA)
Richard P. Whelan ’56  

 

1960s

Aron N. Aronovsky ’65
James L. Belden ’65
Elisabeth D. Bower ’60
Wilma R. Bower ’60
Kenneth T. Carlin ’68
John T. Casey ’60
Richard R. Cavagnaro ’61
Caesar J. Caviglia ’68
Eugene C. Crew ’63
Forrest W. Davis ’68
Kathleen B. Deasy ’61
Joseph N. Ferrer ’60
Theodore Foruria ’60
Herbert D. Gemple ’67
J Dave Grathwohl ’62
George I. Lane ’63
Lawrence W. Luna ’60
Edward W. Mahoney ’69
Joseph P. Nuuanu ’68
Loretta Orrante ’61 (LMA)
Arlene Passalacqua ’67 (LMA)
John E. Rolleri ’66
Bassam S. Sahouria ’64
Daniel W. Schultz ’68
James R. Soden ’65
Ivan G. Szanto ’65
Sister Sheila Walsh ’68
Donald S. Young ’60  

 

1970s

Victor J. Abad ’71
Joyce D. Blakley ’77
Joanne G. Bracco ’70 (LMA)
Harold C. Brown Jr. ’70
Richard Caballero ’72
Dorothy L. Cox ’77
Janet P. Davila ’72
Mary Ellene Egan’71
Joseph W. Fera ’70
Robert D. Heldfond ’75
Sylvia G. Hinkley ’77
Leslie W. Hobson ’74
Ellis G. Kelly ’74
Michael J. MacKenzie ’70
Anthony Mathews ’77
Richard M. Melodia ’77
Memry Midgett ’71
Milton E. Morgan Jr. ’76
Marvin N. Morss ’79
Lynn M. Murrin ’76
Robert E. O’Connell ’78
Anthony M. Otero ’79
Paul R. Pellaton ’73
JoAnna Reichel ’77
Bruce M. Richardson ’73
Thomas V. Roland ’71
Randy Royce ’72
David G. Scalise ’73
Jeannie S. Spingola ’74
Marianne Stark-Cawood ’78
Donato Tapia ’72
Peter R. Werp ’78
David C. Wheeler ’78
Helga M. Zach ’70  

 

1980s

Nancy Adams ’84
John L. Bacchini ’83
Michael G. Burgos ’88
Jeanne E. Davis ’86
Charles M. Dean ’80
Evelyn A. Eagleton ’89
John S. Flahavan ’88
Gerald W. Henley ’87
Elaine R. Kiernan ’84
Nancy Lew ’87
Pamela S. Lorenzini ’86
Norman Loringer ’83
Mildred L. McEnhill ’85
Dennis P. Mower ’86
John G. Murphy ’80
John D. Myrter ’87
Dorothy J. Parker ’87
Robert M. Patacsil ’81
John J. Radl ’82
Bob M. Robbins ’81
Lisa C. Schweifler ’81
Norman M. Travis ’80
Susan A. Vrh ’87
David S. Wallace ’85  

 

1990s

Elizabeth M. O’Boyle ’97
Leatha E. Webster ’92  

 

2000s

Shannon Knepper-Maveety ’01
Jennifer Moreno '10

 


Lone Mountain Alumna (LMA)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    « Back